İçeriğe geç

Denizli Siirt Arası Kaç KM

Denizli Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Siirt arası kaç km? Denizli Siirt arası kaç saat? Denizli Siirt yol tarifi? Denizli Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Denizli Siirt Arası Kaç KM

Denizli Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1436 km’dir. Denizli Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1129 km’dir.

Denizli Siirt Arası Kaç KM

Denizli Siirt Arası Kaç Saat

Denizli Siirt arası kaç saat; Denizli Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1436 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat sürmektedir. Denizli Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat sürmektedir. Denizli Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1129 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat

Otobüs ile;

18 saat

Uçak ile;

2 saat

Denizli Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1436 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 79 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 115 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.