İçeriğe geç

Çorum Siirt Arası Kaç KM

Çorum Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Çorum ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çorum Siirt arası kaç km? Çorum Siirt arası kaç saat? Çorum Siirt yol tarifi? Çorum Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çorum ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Çorum Siirt Arası Kaç KM

Çorum Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 946 km’dir. Çorum Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 670 km’dir.

Çorum Siirt Arası Kaç KM

Çorum Siirt Arası Kaç Saat

Çorum Siirt arası kaç saat; Çorum Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 946 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Çorum Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Çorum Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 670 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 23 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 23 dakika

Çorum Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çorum Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 946 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 53 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 76 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çorum Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çorum Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.