İçeriğe geç

Çankırı Siirt Arası Kaç KM

Çankırı Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Çankırı ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çankırı Siirt arası kaç km? Çankırı Siirt arası kaç saat? Çankırı Siirt yol tarifi? Çankırı Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çankırı ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Çankırı Siirt Arası Kaç KM

Çankırı Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1082 km’dir. Çankırı Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 797 km’dir.

Çankırı Siirt Arası Kaç KM

Çankırı Siirt Arası Kaç Saat

Çankırı Siirt arası kaç saat; Çankırı Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1082 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat sürmektedir. Çankırı Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat sürmektedir. Çankırı Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 797 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 33 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat

Otobüs ile;

14 saat

Uçak ile;

1 saat 33 dakika

Çankırı Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çankırı Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1082 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 60 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 87 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çankırı Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çankırı Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.