Burdur Siirt Arası Kaç KM

Burdur Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Burdur ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Burdur Siirt arası kaç km? Burdur Siirt arası kaç saat? Burdur Siirt yol tarifi? Burdur Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Burdur ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Burdur Siirt Arası Kaç KM

Burdur Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1339 km’dir. Burdur Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1025 km’dir.

Burdur Siirt Arası Kaç Saat

Burdur Siirt arası kaç saat; Burdur Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1339 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat sürmektedir. Burdur Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat sürmektedir. Burdur Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1025 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 52 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat

Otobüs ile;

17 saat

Uçak ile;

1 saat 52 dakika

Burdur Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Burdur Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1339 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 74 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 108 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Burdur Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Burdur Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.