İçeriğe geç

Bitlis Siirt Arası Kaç KM

Bitlis Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Siirt arası kaç km? Bitlis Siirt arası kaç saat? Bitlis Siirt yol tarifi? Bitlis Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Siirt Arası Kaç KM

Bitlis Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 96 km’dir. Bitlis Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 55 km’dir.

Bitlis Siirt Arası Kaç Saat

Bitlis Siirt arası kaç saat; Bitlis Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 96 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Bitlis Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Bitlis Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 55 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Uçak ile;

35 dakika

Bitlis Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 96 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 6 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 8 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.