İçeriğe geç

Bingöl Siirt Arası Kaç KM

Bingöl Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Bingöl ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl Siirt arası kaç km? Bingöl Siirt arası kaç saat? Bingöl Siirt yol tarifi? Bingöl Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Bingöl Siirt Arası Kaç KM

Bingöl Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 274 km’dir. Bingöl Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 163 km’dir.

Bingöl Siirt Arası Kaç Saat

Bingöl Siirt arası kaç saat; Bingöl Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 274 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Bingöl Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Bingöl Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 163 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 42 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

42 dakika

Bingöl Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bingöl Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 274 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 22 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bingöl Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bingöl Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.