İçeriğe geç

Batman Siirt Arası Kaç KM

Batman Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Batman ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Batman Siirt arası kaç km? Batman Siirt arası kaç saat? Batman Siirt yol tarifi? Batman Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Batman ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Batman Siirt Arası Kaç KM

Batman Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 88 km’dir. Batman Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 72 km’dir.

Batman Siirt Arası Kaç Saat

Batman Siirt arası kaç saat; Batman Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 88 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Batman Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Batman Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 72 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Uçak ile;

35 dakika

Batman Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Batman Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 88 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 5 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 8 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Batman Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Batman Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.