İçeriğe geç

Siirt Alan Kodu

Alan Kodu: Bir ülkedeki illerin veya bölgelere ait telefon abonesine ulaşmak için arama yapılmasını sağlayan kod olarak tanımlanabilir. Türkiye’ den bahsedecek olursak her bir ilin alan kodu bulunmaktadır. Herhangi bir ilde sabit telefon numarası aranacağı zaman ulaşabilmek için illere ait olan alan kodları ile girilerek arama yapılmalıdır. Siirt ilinin alan kodu ise 484 şeklindedir. Siirt ilinde herhangi bir sabit telefon numarası araması yapıldığında öncelikle ile ait olan alan kodu tuşlanıp, arama yapılacak olan sabit telefon numarası girilerek il sınırı içerinde bulunan bütün sabit telefon numaraları ile iletişime geçebilmeniz mümkün olmaktadır.

484 Nerenin Alan Kodu?

Siirt İlinin alan kodu sorusuna cevap olarak 484 olduğunu söyleyebiliriz. Alan kodları her şehirlerde bulunan ve arama yapılmasında önemli bir konumdadır. Türkiye’nin her ilinde farklılaşan bu kod, sabit numaralara arama yapılabilmesi için bilinmesi gerekmektedir.

Siirt Telefon Kodu, Siirt ili

Siirt ilinin alan olarak Türkiye’nin altmış birinci en büyük ilidir. Siirt, Mezopotamya ve Anadolu medeniyetlerin kesiştikleri bölgede kurulmuştur. Bu yüzden kuzeyinde ve güneyinde ortaya çıkan medeniyetlerde, yörenin kültürel gelişmesinde önemli rol oynamıştır. Siirt ilinin ekonomik yapısını tarım ve hayvancılık sektörleri oluşturmaktadır. Buğday, arpa, pirinç ve nohut gibi başlıca tarım ürünleri yetiştirilmektedir. Siirt ilinin 2020 TÜİK verisine göre 331.070 nüfusa sahip ilimizdir. Siirt ilinde yedi tane ilçe bulunmaktadır.

Siirt ilinin yüz ölçümü 5,499 km2’dir. Siirt coğrafi konumu ise 37° 55′ 38.6472” Kuzey ve 41° 56′ 31.1208” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Siirt Alan Kodu
Siirt Alan Kodu

Siirt Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye Alan Kodlarına sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…