İçeriğe geç

Seyitgazi Yol Tarifi

Eskişehir Seyitgazi yol tarifi; yazımızda öncelikle Seyitgazi şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Seyitgazi’ye nasıl gidilir? Seyitgazi yol tarifi? Seyitgazi yol haritası? Seyitgazi İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Seyitgazi İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir’in ilçesi olan Seyitgazi, Eskişehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Seyitgazi İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.578 km2’dir. Seyitgazi ilçesinin rakımı ise 991m olarak hesaplanmıştır. Seyitgazi ilinin Kuzeyinde Odunpazarı, doğusunda ise Mahmudiye ve Çifteler, batısında Kütahya, Güneyinde ise Han ilçeleri bulunmaktadır. Seyitgazi ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Seyitgazi İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Seyitgazi ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 13.009 nüfusa sahiptir.

Seyitgazi İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Seyitgazi Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Seyitgazi’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Seyitgazi Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Seyitgazi’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Seyitgazi’ye Nasıl Gidilir? Seyitgazi Yol Tarifi

Seyitgazi’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Seyitgazi’ye gelebilirsiniz. Seyitgazi karayolu ile Eskişehir şehir merkezine 41.3 km, İstanbul’a yaklaşık 341 km, Ankara’ya yaklaşık 222 km, İzmir’den ise yaklaşık 390 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı bulunmamaktadır. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Eskişehir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Eskişehir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Seyitgazi ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.