İçeriğe geç

Seyitgazi Posta Kodu

Seyitgazi Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Seyitgazi Posta Kodu Sorgulama

Seyitgazi’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Seyitgazi ilçesi Hakkında

Seyitgazi ilçesi alan olarak Türkiye’nin yüz kırk yedinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir’in ilçesi olan Seyitgazi, Eskişehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Seyitgazi İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.578 km2’dir. Rakımı ise 991m olarak hesaplanmıştır. Seyitgazi ilinin Kuzeyinde Odunpazarı, doğusunda ise Mahmudiye ve Çifteler, batısında Kütahya, Güneyinde ise Han ilçeleri bulunmaktadır. Seyitgazi ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Seyitgazi İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Seyitgazi ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 12.844 nüfusa sahiptir.

Seyitgazi Posta Kodu
Seyitgazi Posta Kodu