İçeriğe geç

Seyhan Yol Tarifi

Adana Seyhan yol tarifi; yazımızda öncelikle Seyhan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Seyhan’a nasıl gidilir? Seyhan yol tarifi? Seyhan yol haritası? Seyhan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Seyhan İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana’nın ilçesi olan Seyhan, Adana’nın yerleşim yerlerinden biridir. Seyhan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 501 km2’dir. Seyhan ilçesinin rakımı ise 23 m olarak hesaplanmıştır. Seyhan ilinin Kuzeyinde Çukurova, doğusunda ise Yüreğir, batısında Mersin, Güneyinde ise Karataş ilçeleri bulunmaktadır. Seyhan ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Seyhan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Seyhan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 796.286 nüfusa sahiptir.

Seyhan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Seyhan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Seyhan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Seyhan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Seyhan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Seyhan’a Nasıl Gidilir? Seyhan Yol Tarifi

Seyhan’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Seyhan’a gelebilirsiniz. Seyhan karayolu ile Adana şehir merkezine 89.7 km, İstanbul’a yaklaşık 927 km, Ankara’ya yaklaşık 492 km, İzmir’den ise yaklaşık 899 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Adana Şehir Merkezinde yer alan Adana Havalimanı’na gidebilirsiniz. Adana Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Seyhan ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Adana’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Adana demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Seyhan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.