İçeriğe geç

Seydişehir Yol Tarifi

Konya Seydişehir yol tarifi; yazımızda öncelikle Seydişehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Seydişehir’e nasıl gidilir? Seydişehir yol tarifi? Seydişehir yol haritası? Seydişehir İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Seydişehir İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Seydişehir, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Seydişehir İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.458 km2’dir. Seydişehir ilçesinin rakımı ise 1.133 m olarak hesaplanmıştır. Seydişehir ilçesinin Kuzeyinde Beyşehir, doğusunda Meram ve Akören, batısında Derebucak, Güneyinde ise Ahırlı ilçeleri bulunmaktadır. Seydişehir ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Seydişehir İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Seydişehir ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 64.822 nüfusa sahiptir.

Seydişehir İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Seydişehir Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Seydişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Seydişehir Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Seydişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Seydişehir’e Nasıl Gidilir? Seydişehir Yol Tarifi

Seydişehir’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Seydişehir’e gelebilirsiniz. Seydişehir karayolu ile Konya şehir merkezine 91.5 km, İstanbul’a yaklaşık 650 km, Ankara’ya yaklaşık 361 km, İzmir’den ise yaklaşık 571 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Konya Şehir Merkezinde yer alan Konya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Konya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Seydişehir ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Konya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Konya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Seydişehir ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.