İçeriğe geç

Seydiler Posta Kodu

Seydiler Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Seydiler Posta Kodu Sorgulama

Seydiler de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Seydiler ilçesi Hakkında

Seydiler ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz yetmiş dokuzuncu en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu’nun ilçesi olan Seydiler, Kastamonu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Seydiler İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 233 km2’dir. Rakımı ise 1.043 m olarak hesaplanmıştır. Seydiler ilçesinin Kuzeyinde Küre, doğusunda Devrekani, batısında Ağlı, Güneyinde ise Kastamonu Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Seydiler ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Seydiler İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Seydiler ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 4.196 nüfusa sahiptir.

Seydiler Posta Kodu
Seydiler Posta Kodu