İçeriğe geç

Seydikemer Yol Tarifi

Muğla Seydikemer yol tarifi; yazımızda öncelikle Seydikemer şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Seydikemer’e nasıl gidilir? Seydikemer yol tarifi? Seydikemer yol haritası? Seydikemer İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Seydikemer İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Muğla’nın ilçesi olan Seydikemer, Muğla’nın yerleşim yerlerinden biridir. Seydikemer İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.208 km2’dir. Seydikemer ilçesinin rakımı ise 127 m olarak hesaplanmıştır. Seydikemer ilçesinin Kuzeyinde Burdur, doğusunda ve güneyinde Antalya, batısında Fethiye ilçeleri bulunmaktadır. Seydikemer ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Seydikemer İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Seydikemer ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 61.653 nüfusa sahiptir.

Seydikemer İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Seydikemer Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Seydikemer’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Seydikemer Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Seydikemer’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Seydikemer’e Nasıl Gidilir? Seydikemer Yol Tarifi

Seydikemer’e kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Seydikemer’e gelebilirsiniz. Seydikemer karayolu ile Muğla şehir merkezine 187 km, İstanbul’a yaklaşık 768 km, Ankara’ya yaklaşık 621 km, İzmir’den ise yaklaşık 386 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Muğla Şehir Merkezinde yer alan Muğla Dalaman Havalimanı, Muğla Milas – Bodrum Havalimanı’na gidebilirsiniz. Muğla Dalaman Havalimanı, Muğla Milas – Bodrum Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Seydikemer ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ulaşımı yoktur.