İçeriğe geç

Serinhisar Yol Tarifi

Denizli Serinhisar yol tarifi; yazımızda öncelikle Serinhisar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Serinhisar’a nasıl gidilir? Serinhisar yol tarifi? Serinhisar yol haritası? Serinhisar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Serinhisar İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Denizli’nin ilçesi olan Serinhisar, Denizli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Serinhisar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 256 km2’dir. Serinhisar ilçesinin rakımı ise 972 m olarak hesaplanmıştır. Serinhisar ilinin Kuzeyinde Honaz, doğusunda ise Acıpayam, batısında Tavas, Güneyinde ise Acıpayam ilçeleri bulunmaktadır. Serinhisar ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Serinhisar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Serinhisar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 14.451 nüfusa sahiptir.

Serinhisar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Serinhisar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Serinhisar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Serinhisar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Serinhisar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Serinhisar’a Nasıl Gidilir? Serinhisar Yol Tarifi

Serinhisar’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Serinhisar’a gelebilirsiniz. Serinhisar karayolu ile Denizli şehir merkezine 46,2 km, İstanbul’a yaklaşık 618 km, Ankara’ya yaklaşık 513 km, İzmir’den ise yaklaşık 272 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Denizli Şehir Merkezinde yer alan Denizli Çardak Havalimanı’na gidebilirsiniz. Denizli Çardak Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Serinhisar ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Denizli’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Denizli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Serinhisar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.