İçeriğe geç

Serinhisar Posta Kodu

Serinhisar Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Serinhisar Posta Kodu Sorgulama

Serinhisar’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Serinhisar ilçesi Hakkında

Serinhisar ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz yetmiş birinci büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Denizli’nin ilçesi olan Serinhisar, Denizli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Serinhisar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 256 km2’dir. Rakımı ise 972 m olarak hesaplanmıştır. Serinhisar ilinin Kuzeyinde Honaz, doğusunda ise Acıpayam, batısında Tavas, Güneyinde ise Acıpayam ilçeleri bulunmaktadır. Serinhisar ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Serinhisar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Serinhisar ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 14.321 nüfusa sahiptir.

Serinhisar Posta Kodu
Serinhisar Posta Kodu