İçeriğe geç

Serik Yol Tarifi

Antalya Serik yol tarifi; yazımızda öncelikle Serik şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Serik‘e nasıl gidilir? Serik yol tarifi? Serik yol haritası? Serik İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Serik İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya’nın ilçesi olan Serik, Antalya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Serik İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.550 km2’dir. Serik ilçesinin rakımı ise 28 m olarak hesaplanmıştır. Serik ilinin Kuzeyinde Isparta, doğusunda Manavgat, batısında Aksu ilçeleri bulunmaktadır. Serik ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Serik İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Serik ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 124,335 nüfusa sahiptir.

Serik İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Serik Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Serik’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Serik Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Serik‘e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Serik’e Nasıl Gidilir? Serik Yol Tarifi

Serik‘e kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Serik‘e gelebilirsiniz. Serik karayolu ile Antalya şehir merkezine 39 km, İstanbul’a yaklaşık 721 km, Ankara’ya yaklaşık 535 km, İzmir’den ise yaklaşık 495 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Antalya Şehir Merkezinde yer alan Antalya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Antalya Havaalanı’ndan özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Serik ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Antalya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Antalya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Serik ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.