İçeriğe geç

Şereflikoçhisar Yol Tarifi

Ankara Şereflikoçhisar yol tarifi; yazımızda öncelikle Şereflikoçhisar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şereflikoçhisar’a nasıl gidilir? Şereflikoçhisar yol tarifi? Şereflikoçhisar yol haritası? Şereflikoçhisar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şereflikoçhisar İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçesi olan Şereflikoçhisar, Ankara’nın yerleşim yerlerinden biridir. Şereflikoçhisar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.155 km2’dir. Şereflikoçhisar ilçesinin rakımı ise 972 m olarak hesaplanmıştır. Şereflikoçhisar ilinin Kuzeyinde Bala, doğusunda ise Evren, batısında Konya ilçeleri bulunmaktadır. Şereflikoçhisar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Şereflikoçhisar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Şereflikoçhisar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 33.821 nüfusa sahiptir.

Şereflikoçhisar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Şereflikoçhisar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Şereflikoçhisar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Şereflikoçhisar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şereflikoçhisar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Şereflikoçhisar’a Nasıl Gidilir? Şereflikoçhisar Yol Tarifi

Şereflikoçhisar’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Şereflikoçhisar’a gelebilirsiniz. Şereflikoçhisar karayolu ile Ankara şehir merkezine 156 km, İstanbul’a yaklaşık 594 km, Bursa’ya yaklaşık 470 km, İzmir’den ise yaklaşık 672 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ankara Şehir Merkezinde yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Şereflikoçhisar ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Ankara’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Ankara demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Şereflikoçhisar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.