İçeriğe geç

Serdivan Yol Tarifi

Sakarya Serdivan yol tarifi; yazımızda öncelikle Serdivan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Serdivan’a nasıl gidilir? Serdivan yol tarifi? Serdivan yol haritası? Serdivan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Serdivan İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya’nın ilçesi olan Serdivan, Sakarya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Serdivan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 130 km2’dir. Serdivan ilçesinin rakımı ise 91 m olarak hesaplanmıştır. Serdivan ilçesinin Kuzeyinde Kocaeli ve Adapazarı, doğusunda Adapazarı ve Erenler, batısında Kocaeli, Güneyinde ise Sapanca ve Arifiye ilçeleri bulunmaktadır. Serdivan ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Serdivan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Serdivan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 147.500 nüfusa sahiptir.

Serdivan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Serdivan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Serdivan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Serdivan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Serdivan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Serdivan’a Nasıl Gidilir? Serdivan Yol Tarifi

Serdivan’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Serdivan’a gelebilirsiniz. Serdivan karayolu ile Sakarya şehir merkezine 7.6 km, İstanbul’a yaklaşık 147 km, Ankara’ya yaklaşık 315 km, İzmir’den ise yaklaşık 499 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Sakarya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sakarya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Serdivan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.