İçeriğe geç

Serdivan Posta Kodu

Serdivan Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Serdivan Posta Kodu Sorgulama

Serdivan’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…,

Serdivan ilçesi Hakkında

Serdivan ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz seksen ikinci en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Sakarya’nın ilçesi olan Serdivan, Sakarya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Serdivan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 130 km2’dir. Rakımı ise 91 m olarak hesaplanmıştır. Serdivan ilçesinin Kuzeyinde Kocaeli ve Adapazarı, doğusunda Adapazarı ve Erenler, batısında Kocaeli, Güneyinde ise Sapanca ve Arifiye ilçeleri bulunmaktadır. Serdivan ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Serdivan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Serdivan ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 148.802 nüfusa sahiptir.

Serdivan Posta Kodu
Serdivan Posta Kodu