İçeriğe geç

Şenpazar Yol Tarifi

Kastamonu Şenpazar yol tarifi; yazımızda öncelikle Şenpazar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şenpazar’a nasıl gidilir? Şenpazar yol tarifi? Şenpazar yol haritası? Şenpazar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şenpazar İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu’nun ilçesi olan Şenpazar, Kastamonu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Şenpazar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 252 km2’dir. Şenpazar ilçesinin rakımı ise 373 m olarak hesaplanmıştır. Şenpazar ilçesinin Kuzeyinde ve batısında Cide, doğusunda ve Güneyinde ise Azdavay ilçeleri bulunmaktadır. Şenpazar ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Şenpazar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Şenpazar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 4.523 nüfusa sahiptir.

Şenpazar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Şenpazar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Şenpazar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Şenpazar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şenpazar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Şenpazar’a Nasıl Gidilir? Şenpazar Yol Tarifi

Şenpazar’a kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Şenpazar’a gelebilirsiniz. Şenpazar karayolu ile Kastamonu şehir merkezine 126 km, İstanbul’a yaklaşık 561 km, Ankara’ya yaklaşık 341 km, İzmir’den ise yaklaşık 914 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kastamonu Şehir Merkezinde yer alan Kastamonu Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kastamonu Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Şenpazar ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.