İçeriğe geç

Şenkaya Yol Tarifi

Erzurum Şenkaya yol tarifi; yazımızda öncelikle Şenkaya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şenkaya’ya nasıl gidilir? Şenkaya yol tarifi? Şenkaya yol haritası? Şenkaya İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şenkaya İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum’un ilçesi olan Şenkaya, Erzurum’un yerleşim yerlerinden biridir. Şenkaya İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.381 km2’dir. Şenkaya ilçesinin rakımı ise 1.867 m olarak hesaplanmıştır. Şenkaya ilinin Kuzeyinde Olur, doğusunda ve güneyinde Kars, batısında Otlu ilçeleri bulunmaktadır. Şenkaya ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Şenkaya İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Şenkaya ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 17.511 nüfusa sahiptir.

Şenkaya İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Şenkaya Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Şenkaya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Şenkaya Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şenkaya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Şenkaya’na Nasıl Gidilir? Şenkaya Yol Tarifi

Şenkaya’na kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Şenkaya’na gelebilirsiniz. Şenkaya karayolu ile Erzurum şehir merkezine 166 km, İstanbul’a yaklaşık 1.393 km, Ankara’ya yaklaşık 1.030 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.746 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Erzurum Şehir Merkezinde yer alan Erzurum Havalimanı’na gidebilirsiniz. Erzurum Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Şenkaya ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Erzurum’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Erzurum demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Şenkaya ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.