İçeriğe geç

Senirkent Yol Tarifi

Isparta Senirkent yol tarifi; yazımızda öncelikle Senirkent şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Senirkent’e nasıl gidilir? Senirkent yol tarifi? Senirkent yol haritası? Senirkent İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Senirkent İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta’nın ilçesi olan Senirkent, Isparta’nın yerleşim yerlerinden biridir. Senirkent İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 521 km2’dir. Senirkent ilçesinin rakımı ise 961 m olarak hesaplanmıştır. Senirkent ilinin Kuzeyinde Afyonkarahisar, doğusunda ise Yalvaç, batısında Uluborlu, Güneyinde ise Atabey ve Eğirdir ilçeleri bulunmaktadır. Senirkent ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Senirkent İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Senirkent ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 11.231 nüfusa sahiptir.

Senirkent İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Senirkent Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Senirkent’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Senirkent Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Senirkent’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Senirkent’e Nasıl Gidilir? Senirkent Yol Tarifi

Senirkent’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Senirkent’e gelebilirsiniz. Senirkent karayolu ile Isparta şehir merkezine 86.6 km, İstanbul’a yaklaşık 528 km, Ankara’ya yaklaşık 336 km, İzmir’den ise yaklaşık 405 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Isparta Şehir Merkezinde yer alan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na gidebilirsiniz. Isparta Süleyman Demirel Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Senirkent ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Isparta’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Isparta demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Senirkent ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.