İçeriğe geç

Senirkent Posta Kodu

Senirkent Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Senirkent Posta Kodu Sorgulama

Senirkent’ te yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Senirkent ilçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta’nın ilçesi olan Senirkent, Isparta’nın yerleşim yerlerinden biridir. Senirkent İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 521 km2’dir. Rakımı ise 961 m olarak hesaplanmıştır. Senirkent ilinin Kuzeyinde Afyonkarahisar, doğusunda ise Yalvaç, batısında Uluborlu, Güneyinde ise Atabey ve Eğirdir ilçeleri bulunmaktadır. Senirkent ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Senirkent İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Senirkent ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 11.231 nüfusa sahiptir.

Senirkent Posta Kodu
Senirkent Posta Kodu