İçeriğe geç

Şemdinli Yol Tarifi

Hakkari Şemdinli yol tarifi; yazımızda öncelikle Şemdinli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şemdinli’ye nasıl gidilir? Şemdinli yol tarifi? Şemdinli yol haritası? Şemdinli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şemdinli İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkari’nin ilçesi olan Şemdinli, Hakkari’nin yerleşim yerlerinden biridir. Şemdinli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.207 km2’dir. Şemdinli ilçesinin rakımı ise 1.391 m olarak hesaplanmıştır. Şemdinli ilinin Kuzeyinde Yüksekova, doğusunda ise İran, batısında Irak, Güneyinde ise Derecik ilçeleri bulunmaktadır. Şemdinli ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Şemdinli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Şemdinli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 43.886 nüfusa sahiptir.

Şemdinli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Şemdinli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Şemdinli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Şemdinli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şemdinli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Şemdinli’ye Nasıl Gidilir? Şemdinli Yol Tarifi

Şemdinli’ye kara yolu ya da hava yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Şemdinli’ye gelebilirsiniz. Şemdinli karayolu ile Hakkari şehir merkezine 142 km, İstanbul’a yaklaşık 1.750 km, Ankara’ya yaklaşık 1.438 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.967 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Hakkari Şehir Merkezinde yer alan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’na gidebilirsiniz. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Şemdinli ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.