İçeriğe geç

Selim Yol Tarifi

Kars Selim yol tarifi; yazımızda öncelikle Selim şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Selim’e nasıl gidilir? Selim yol tarifi? Selim yol haritası? Selim İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Selim İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars’ın ilçesi olan Selim, Kars’ın yerleşim yerlerinden biridir. Selim İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 982 km2’dir. Selim ilçesinin rakımı ise 1.858 m olarak hesaplanmıştır. Selim ilçesinin Kuzeyinde Ardahan doğusunda Kars, batısında Erzurum, Güneyinde Sarıkamış ve Kağızman ilçeleri bulunmaktadır. Selim ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Selim İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Selim ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 22.910 nüfusa sahiptir.

Selim İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Selim Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Selim’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Selim Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Selim’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Selim’e Nasıl Gidilir? Selim Yol Tarifi

Selim’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Selim’e gelebilirsiniz. Selim karayolu ile Kars şehir merkezine 48.8 km, İstanbul’a yaklaşık 1.404 km, Ankara’ya yaklaşık 1.040km, İzmir’den ise yaklaşık 1.756 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kars Şehir Merkezinde yer alan Kars Harakani Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kars Harakani Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Selim ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kars’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kars demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Selim ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.