İçeriğe geç

Selim Posta Kodu

Selim Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Selim Posta Kodu Sorgulama

Selim’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Selim ilçesi Hakkında

Selim ilçesi alan olarak Türkiye’nin üç yüz on beşinci en büyük ilçesidir. Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars’ın ilçesi olan Selim, Kars’ın yerleşim yerlerinden biridir. Selim İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 982 km2’dir. Rakımı ise 1.858 m olarak hesaplanmıştır. Selim ilçesinin Kuzeyinde Ardahan doğusunda Kars, batısında Erzurum, Güneyinde Sarıkamış ve Kağızman ilçeleri bulunmaktadır. Selim ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Selim İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Selim ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 22.971 nüfusa sahiptir.

Selim Posta Kodu
Selim Posta Kodu