İçeriğe geç

Selendi Yol Tarifi

Manisa Selendi yol tarifi; yazımızda öncelikle Selendi şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Selendi’ye nasıl gidilir? Selendi yol tarifi? Selendi yol haritası? Selendi İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Selendi İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Manisa’nın ilçesi olan Selendi, Manisa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Selendi İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 726 km2’dir. Selendi ilçesinin rakımı ise 437 m olarak hesaplanmıştır. Selendi ilçesinin Kuzeyinde ve batısında Demirci, doğusunda Kütahya, Güneyinde ise Kula ve Uşak ilçeleri bulunmaktadır. Selendi ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Selendi İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Selendi ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 19.871 nüfusa sahiptir.

Selendi İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Selendi Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Selendi’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Selendi Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Selendi’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Selendi’ye Nasıl Gidilir? Selendi Yol Tarifi

Selendi’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Selendi’ye gelebilirsiniz. Selendi karayolu ile Manisa şehir merkezine 163 km, İstanbul’a yaklaşık 534 km, Ankara’ya yaklaşık 440 km, İzmir’den ise yaklaşık 182 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Manisa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Manisa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Selendi ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.