İçeriğe geç

Selendi Posta Kodu

Selendi Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Selendi Posta Kodu Sorgulama

Selendi’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Selendi ilçesi Hakkında

Selendi ilçesi alan olarak Türkiye’nin dört yüz ellinci en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Manisa’nın ilçesi olan Selendi, Manisa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Selendi İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 726 km2’dir. Rakımı ise 437 m olarak hesaplanmıştır. Selendi ilçesinin Kuzeyinde ve batısında Demirci, doğusunda Kütahya, Güneyinde ise Kula ve Uşak ilçeleri bulunmaktadır. Selendi ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Selendi İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Selendi ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 19.728 nüfusa sahiptir.

Selendi Posta Kodu
Selendi Posta Kodu