İçeriğe geç

Selçuklu Yol Tarifi

Konya Selçuklu yol tarifi; yazımızda öncelikle Selçuklu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Selçuklu’ya nasıl gidilir? Selçuklu yol tarifi? Selçuklu yol haritası? Selçuklu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Selçuklu İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Selçuklu, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Selçuklu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.931 km2’dir. Selçuklu ilçesinin rakımı ise 1.024 m olarak hesaplanmıştır. Selçuklu ilçesinin Kuzeyinde Sarayönü ve Kadınhanı, doğusunda Altınekin, batısında Derbent, Güneyinde ise Meram ve Karatay ilçeleri bulunmaktadır. Selçuklu ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Selçuklu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Selçuklu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 662.808 nüfusa sahiptir.

Selçuklu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Selçuklu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Selçuklu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Selçuklu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Selçuklu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Selçuklu’ya Nasıl Gidilir? Selçuklu Yol Tarifi

Selçuklu’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Selçuklu’ya gelebilirsiniz. Selçuklu karayolu ile Konya şehir merkezine 20.8 km, İstanbul’a yaklaşık 704 km, Ankara’ya yaklaşık 268 km, İzmir’den ise yaklaşık 549 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Konya Şehir Merkezinde yer alan Konya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Konya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Selçuklu ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Konya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Konya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Selçuklu ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.