İçeriğe geç

Selçuk Yol Tarifi

İzmir Selçuk yol tarifi; yazımızda öncelikle Selçuk şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Selçuk’a nasıl gidilir? Selçuk yol tarifi? Selçuk yol haritası? Selçuk İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Selçuk İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Selçuk, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Selçuk İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 317 km2’dir. Selçuk ilçesinin rakımı ise 18 m olarak hesaplanmıştır. Selçuk ilçesinin Kuzeyinde Torbalı ve Menderes, doğusunda Tire, Güneyinde ise Aydın ilçeleri bulunmaktadır. Selçuk ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Selçuk İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Selçuk ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 36.824 nüfusa sahiptir.

Selçuk İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Selçuk Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Selçuk’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Selçuk Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Selçuk’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Selçuk’a Nasıl Gidilir? Selçuk Yol Tarifi

Selçuk’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Selçuk’a gelebilirsiniz. Selçuk karayolu ile İzmir şehir merkezine 79 km, İstanbul’a yaklaşık 538 km, Ankara’ya yaklaşık 648 km, Bursa’dan ise yaklaşık 404 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İzmir Şehir Merkezinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gidebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Selçuk ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İzmir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İzmir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Selçuk ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.