Selçuk Posta Kodu

Selçuk Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Selçuk Posta Kodu Sorgulama

Selçuk’ta yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Selçuk ilçesi Hakkında

Selçuk ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz yirmi üçüncü en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Selçuk, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Selçuk İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 317 km2’dir. Rakımı ise 18 m olarak hesaplanmıştır. Selçuk ilçesinin Kuzeyinde Torbalı ve Menderes, doğusunda Tire, Güneyinde ise Aydın ilçeleri bulunmaktadır. Selçuk ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Selçuk İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Selçuk ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 37.386 nüfusa sahiptir.

Selçuk Posta Kodu
Selçuk Posta Kodu