İçeriğe geç

Şehzadeler Yol Tarifi

Manisa Şehzadeler yol tarifi; yazımızda öncelikle Şehzadeler şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şehzadeler’e nasıl gidilir? Şehzadeler yol tarifi? Şehzadeler yol haritası? Şehzadeler İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şehzadeler İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Manisa’nın ilçesi olan Şehzadeler, Manisa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Şehzadeler İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 515 km2’dir. Şehzadeler ilçesinin rakımı ise 79 m olarak hesaplanmıştır. Şehzadeler ilçesinin Kuzeyinde Yunusemre ve Saruhanlı, doğusunda Saruhanlı, batısında Yunusemre, Güneyinde ise İzmir ve Turgutlu ilçeleri bulunmaktadır. Şehzadeler ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Şehzadeler İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Şehzadeler ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 171.138 nüfusa sahiptir.

Şehzadeler İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Şehzadeler Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Şehzadeler’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Şehzadeler Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şehzadeler’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Şehzadeler’e Nasıl Gidilir? Şehzadeler Yol Tarifi

Şehzadeler’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Şehzadeler’e gelebilirsiniz. Şehzadeler karayolu ile Manisa şehir merkezine 11 km, İstanbul’a yaklaşık 429 km, Ankara’ya yaklaşık 563 km, İzmir’den ise yaklaşık 38.3 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Manisa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Manisa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Şehzadeler ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.