İçeriğe geç

Şehitkamil Yol Tarifi

Gaziantep Şehitkamil yol tarifi; yazımızda öncelikle Şehitkamil şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şehitkamil’e nasıl gidilir? Şehitkamil yol tarifi? Şehitkamil yol haritası? Şehitkamil İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şehitkamil İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep’in ilçesi olan Şehitkamil, Gaziantep’in yerleşim yerlerinden biridir. Şehitkamil İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.290 km2’dir. Şehitkamil ilçesinin rakımı ise 838 m olarak hesaplanmıştır. Şehitkamil ilinin Kuzeyinde Kahramanmaraş, doğusunda ise Yavuzeli ve Nizip, batısında Nurdağı, Güneyinde ise Şahinbey ilçeleri bulunmaktadır. Şehitkamil ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Şehitkamil İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Şehitkamil ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 794.931 nüfusa sahiptir.

Şehitkamil İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Şehitkamil Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Şehitkamil’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Şehitkamil Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şehitkamil’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Şehitkamil’e Nasıl Gidilir? Şehitkamil Yol Tarifi

Şehitkamil’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Şehitkamil’e gelebilirsiniz. Şehitkamil karayolu ile Gaziantep şehir merkezine 22.1 km, İstanbul’a yaklaşık 1.134 km, Ankara’ya yaklaşık 699 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.107 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Gaziantep Şehir Merkezinde yer alan Gaziantep Havalimanı’na gidebilirsiniz. Gaziantep Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Şehitkamil ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Gaziantep’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Gaziantep demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Şehitkamil ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.