İçeriğe geç

Seferihisar Yol Tarifi

İzmir Seferihisar yol tarifi; yazımızda öncelikle Seferihisar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Seferihisar’a nasıl gidilir? Seferihisar yol tarifi? Seferihisar yol haritası? Seferihisar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Seferihisar İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Seferihisar, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Seferihisar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 375 km2’dir. Seferihisar ilçesinin rakımı ise 36 m olarak hesaplanmıştır. Seferihisar ilçesinin Kuzeyinde Güzelbahçe ve Urla, doğusunda Menderes ilçeleri bulunmaktadır. Seferihisar ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Seferihisar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Seferihisar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 44.526 nüfusa sahiptir.

Seferihisar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Seferihisar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Seferihisar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Seferihisar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Seferihisar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Seferihisar’a Nasıl Gidilir? Seferihisar Yol Tarifi

Seferihisar’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Seferihisar’a gelebilirsiniz. Seferihisar karayolu ile İzmir şehir merkezine 53.2 km, İstanbul’a yaklaşık 543 km, Ankara’ya yaklaşık 652 km, Bursa’dan ise yaklaşık 408 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İzmir Şehir Merkezinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gidebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Seferihisar ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İzmir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İzmir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Seferihisar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.