İçeriğe geç

Seferihisar Posta Kodu

Seferihisar Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Seferihisar Posta Kodu Sorgulama

Seferihisar’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Seferihisar ilçesi Hakkında

Seferihisar ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz yetmiş yedinci en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Seferihisar, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Seferihisar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 375 km2’dir. Rakımı ise 36 m olarak hesaplanmıştır. Seferihisar ilçesinin Kuzeyinde Güzelbahçe ve Urla, doğusunda Menderes ilçeleri bulunmaktadır. Seferihisar ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Seferihisar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Seferihisar ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 48.320 nüfusa sahiptir.

Seferihisar Posta Kodu
Seferihisar Posta Kodu