İçeriğe geç

Şefaatli Yol Tarifi

Yozgat Şefaatli yol tarifi; yazımızda öncelikle Şefaatli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şefaatli’ye nasıl gidilir? Şefaatli yol tarifi? Şefaatli yol haritası? Şefaatli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şefaatli İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat’ın ilçesi olan Şefaatli, Yozgat’ın yerleşim yerlerinden biridir. Şefaatli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 882 km2’dir. Şefaatli ilçesinin rakımı ise 914 m olarak hesaplanmıştır. Şefaatli ilçesinin Kuzeyinde ve doğusunda Yozgat Merkez, batısında Yerköy ve Kırşehir, Güneyinde ise Nevşehir ve Yenifakılı ilçeleri bulunmaktadır. Şefaatli ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Şefaatli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Şefaatli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 14.824 nüfusa sahiptir.

Şefaatli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Şefaatli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Şefaatli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Şefaatli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şefaatli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Şefaatli’ye Nasıl Gidilir? Şefaatli Yol Tarifi

Şefaatli’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Şefaatli’ye gelebilirsiniz. Şefaatli karayolu ile Yozgat şehir merkezine 65.2 km, İstanbul’a yaklaşık 667 km, Ankara’ya yaklaşık 214 km, İzmir’den ise yaklaşık 817 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Yozgat’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Yozgat demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Şefaatli ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.