İçeriğe geç

Şebinkarahisar Yol Tarifi

Giresun Şebinkarahisar yol tarifi; yazımızda öncelikle Şebinkarahisar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şebinkarahisar’a nasıl gidilir? Şebinkarahisar yol tarifi? Şebinkarahisar yol haritası? Şebinkarahisar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şebinkarahisar İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun’un ilçesi olan Şebinkarahisar, Giresun’un yerleşim yerlerinden biridir. Şebinkarahisar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.396 km2’dir. Şebinkarahisar ilçesinin rakımı ise 1.372 m olarak hesaplanmıştır. Şebinkarahisar ilinin Kuzeyinde Dereli, doğusunda ise Alucra, batısında Sivas, Güneyinde ise Çamoluk ilçeleri bulunmaktadır. Şebinkarahisar ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Şebinkarahisar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Şebinkarahisar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 20.459 nüfusa sahiptir.

Şebinkarahisar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Şebinkarahisar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Şebinkarahisar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Şebinkarahisar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şebinkarahisar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Şebinkarahisar’a Nasıl Gidilir? Şebinkarahisar Yol Tarifi

Şebinkarahisar’a kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Şebinkarahisar’a gelebilirsiniz. Şebinkarahisar karayolu ile Giresun şehir merkezine 103 km, İstanbul’a yaklaşık 938 km, Ankara’ya yaklaşık 566 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.290 km uzaklıktadır. Hava yolu ve Demir yolu ile ulaşımı yoktur.