İçeriğe geç

Savur Yol Tarifi

Mardin Savur yol tarifi; yazımızda öncelikle Savur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Savur’a nasıl gidilir? Savur yol tarifi? Savur yol haritası? Savur İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Savur İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin’in ilçesi olan Savur, Mardin’in yerleşim yerlerinden biridir. Savur İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 962 km2’dir. Savur ilçesinin rakımı ise 877 m olarak hesaplanmıştır. Savur ilçesinin Kuzeyinde Diyarbakır, doğusunda Batman, batısında Mazıdağı, Güneyinde ise Artuklu, Ömerli ve Midyat ilçeleri bulunmaktadır. Savur ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Savur İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Savur ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 26.583 nüfusa sahiptir.

Savur İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Savur Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Savur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Savur Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Savur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Savur’a Nasıl Gidilir? Savur Yol Tarifi

Savur’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Savur’a gelebilirsiniz. Savur karayolu ile Mardin şehir merkezine 64.8 km, İstanbul’a yaklaşık 1.517 km, Ankara’ya yaklaşık 1.081 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.489 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Mardin Şehir Merkezinde yer alan Mardin Havalimanı’na gidebilirsiniz. Mardin Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Savur ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Mardin’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Mardin demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Savur ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.