İçeriğe geç

Savur Posta Kodu

Savur Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Savur Posta Kodu Sorgulama

Savur’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Savur ilçesi Hakkında

Savur ilçesi alan olarak Türkiye’nin iki yüz seksen dördüncü en büyük ilçesidir. Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin’in ilçesi olan Savur, Mardin’in yerleşim yerlerinden biridir. İlçenin yüzölçümü yaklaşık olarak 885 km2’dir. Rakımı ise 938 m olarak hesaplanmıştır. Savur ilçesinin Kuzeyinde Savur ve Mazıdağı, doğusunda Yeşilli, Ömerli ve Nusaybin, batısında Mazıdağı ve Kızıltepe, Güneyinde ise Suriye ilçeleri bulunmaktadır. Savur ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Savur İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. 2020 yılı TÜİK verilerine göre Savur ilçesi 26.101 nüfusa sahiptir.

Savur Posta Kodu
Savur Posta Kodu