İçeriğe geç

Şavşat Yol Tarifi

Şavşat yol tarifi; yazımızda öncelikle Şavşat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şavşat’a nasıl gidilir? Şavşat yol tarifi? Şavşat yol haritası? Şavşat İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şavşat İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin’in ilçesi olan Şavşat, Artvin’in yerleşim yerlerinden biridir. Şavşat İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.316 km2’dir. Şavşat ilçesinin rakımı ise 1.134 m olarak hesaplanmıştır. Şavşat İlçesinin, Doğusunda, Ardahan Batısında, Borçka Güneyinde, Ardanuç ilçeleri bulunmaktadır. Şavşat ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Şavşat İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Şavşat ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 17,606 nüfusa sahiptir.

Şavşat İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Şavşat Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Şavşat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Şavşat Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şavşat’a yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Şavşat’a Nasıl Gidilir? Şavşat Yol Tarifi

Şavşat’a kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Şavşat’a gelebilirsiniz. Şavşat karayolu ile Artvin şehir merkezine 85 km, İstanbul’a yaklaşık 1361 km, Ankara’ya yaklaşık 1027 km, İzmir’den ise yaklaşık 1714 km uzaklıktadır. Artvin’e havayolu ulaşımı ve demiryolu ulaşımı bulunmamaktadır.