İçeriğe geç

Savaştepe Yol Tarifi

Balıkesir Savaştepe yol tarifi; yazımızda öncelikle Savaştepe şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Savaştepe’ye nasıl gidilir? Savaştepe yol tarifi? Savaştepe yol haritası? Savaştepe İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Savaştepe İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir’in ilçesi olan Savaştepe, Balıkesir’in yerleşim yerlerinden biridir. Savaştepe İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 427 km2’dir. Savaştepe ilçesinin rakımı ise 284 m olarak hesaplanmıştır. Savaştepe ilinin Kuzeyinde ve doğusunda ise Altıeylül, batısında İvrindi, Güneyinde ise Manisa ilçeleri bulunmaktadır. Savaştepe ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Savaştepe İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Savaştepe ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 17.844 nüfusa sahiptir.

Savaştepe İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Savaştepe Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Savaştepe’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Savaştepe Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Savaştepe’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Savaştepe’ye Nasıl Gidilir? Savaştepe Yol Tarifi

Savaştepe’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Savaştepe’ye gelebilirsiniz. Savaştepe karayolu ile Balıkesir şehir merkezine 30,2 km, İstanbul’a yaklaşık 337 km, Ankara’ya yaklaşık 590 km, İzmir’den ise yaklaşık 170 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Balıkesir Şehir Merkezinde yer alan Balıkesir Merkez Havalimanı’na gidebilirsiniz. Balıkesir Merkez Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Savaştepe ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Balıkesir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Balıkesir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Savaştepe ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.