İçeriğe geç

Sason Yol Tarifi

Batman Sason yol tarifi; yazımızda öncelikle Sason şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sason’a nasıl gidilir? Sason yol tarifi? Sason yol haritası? Sason İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sason İlçesi Hakkında

Güney Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman’ın ilçesi olan Sason, Batman’ın yerleşim yerlerinden biridir. Sason İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 661 km2’dir. Sason ilçesinin rakımı ise 950 m olarak hesaplanmıştır. Sason İlçesinin, Kuzeyinde, Muş, Doğusunda, Bitlis Batısında, Diyarbakır Güneyinde, Kozluk ilçeleri bulunmaktadır. Sason ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sason İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sason ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 32,907 nüfusa sahiptir.

Sason İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sason Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sason’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sason Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sason’a yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Sason’a Nasıl Gidilir? Sason Yol Tarifi

Sason’a kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sason’a gelebilirsiniz. Sason karayolu ile Batman şehir merkezine yaklaşık 68 İstanbul’a yaklaşık 1582 km, Ankara’ya yaklaşık 1019 km, İzmir’den ise yaklaşık 1553 km uzaklıktadır. Batman’a havayolu ulaşımı ve demiryolu ulaşımı bulunmamaktadır.