İçeriğe geç

Saruhanlı Yol Tarifi

Manisa Saruhanlı yol tarifi; yazımızda öncelikle Saruhanlı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Saruhanlı’ya nasıl gidilir? Saruhanlı yol tarifi? Saruhanlı yol haritası? Saruhanlı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Saruhanlı İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Manisa’nın ilçesi olan Saruhanlı, Manisa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Saruhanlı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 771 km2’dir. Saruhanlı ilçesinin rakımı ise 40 m olarak hesaplanmıştır. Saruhanlı ilçesinin Kuzeyinde İzmir, doğusunda Gölmarmara ve Akhisar, batısında Yunusemre ve Şehzadeler, Güneyinde ise Turgutlu ve Ahmetli ilçeleri bulunmaktadır. Saruhanlı ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Saruhanlı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Saruhanlı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 55.340 nüfusa sahiptir.

Saruhanlı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Saruhanlı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Saruhanlı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Saruhanlı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Saruhanlı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Saruhanlı’ya Nasıl Gidilir? Saruhanlı Yol Tarifi

Saruhanlı’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Saruhanlı’ya gelebilirsiniz. Saruhanlı karayolu ile Manisa şehir merkezine 20.9 km, İstanbul’a yaklaşık 411 km, Ankara’ya yaklaşık 552 km, İzmir’den ise yaklaşık 58.9 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Manisa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Manisa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Saruhanlı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.