İçeriğe geç

Şarköy Yol Tarifi

Tekirdağ Şarköy yol tarifi; yazımızda öncelikle Şarköy şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şarköy’e nasıl gidilir? Şarköy yol tarifi? Şarköy yol haritası? Şarköy İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şarköy İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ’ın ilçesi olan Şarköy, Tekirdağ’ın yerleşim yerlerinden biridir. Şarköy İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 487 km2’dir. Şarköy ilçesinin rakımı ise 15 m olarak hesaplanmıştır. Şarköy ilçesinin Kuzeyinde Malkara ve Süleymanpaşa, batısında Çanakkale ilçeleri bulunmaktadır. Şarköy ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Şarköy İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Şarköy ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 32.267 nüfusa sahiptir.

Şarköy İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Şarköy Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Şarköy’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Şarköy Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şarköy’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Şarköy’e Nasıl Gidilir? Şarköy Yol Tarifi

Şarköy’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Şarköy’e gelebilirsiniz. Şarköy karayolu ile Tekirdağ şehir merkezine 94.9 km, İstanbul’a yaklaşık 229 km, Ankara’ya yaklaşık 685 km, İzmir’den ise yaklaşık 481 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Tekirdağ Şehir Merkezinde yer alan Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’na gidebilirsiniz. Tekirdağ Çorlu Atatürk Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Şarköy ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Tekirdağ’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Tekirdağ demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Şarköy ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.