İçeriğe geç

Şarköy Posta Kodu

Şarköy Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Şarköy Posta Kodu Sorgulama

Şarköy’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Şarköy ilçesi Hakkında

Şarköy ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz yetmiş yedinci en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ’ın ilçesi olan Şarköy, Tekirdağ’ın yerleşim yerlerinden biridir. Şarköy İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 487 km2’dir. Rakımı ise 15 m olarak hesaplanmıştır. Şarköy ilçesinin Kuzeyinde Malkara ve Süleymanpaşa, batısında Çanakkale ilçeleri bulunmaktadır. Şarköy ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Şarköy İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Şarköy ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 32.658 nüfusa sahiptir.

Şarköy Posta Kodu
Şarköy Posta Kodu