İçeriğe geç

Şarkışla Yol Tarifi

Sivas Şarkışla yol tarifi; yazımızda öncelikle Şarkışla şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şarkışla’ya nasıl gidilir? Şarkışla yol tarifi? Şarkışla yol haritası? Şarkışla İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şarkışla İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas’ın ilçesi olan Şarkışla, Sivas’ın yerleşim yerlerinden biridir. Şarkışla İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.073 km2’dir. Şarkışla ilçesinin rakımı ise 1.234 m olarak hesaplanmıştır. Şarkışla ilçesinin Kuzeyinde Yıldızeli, doğusunda Sivas Merkez ve Altınyayla, batısında Gemerek ve Yozgat, Güneyinde ise Kayseri ilçeleri bulunmaktadır. Şarkışla ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Şarkışla İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Şarkışla ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre     38.408 nüfusa sahiptir.

Şarkışla İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Şarkışla Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Şarkışla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Şarkışla Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şarkışla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Şarkışla’ya Nasıl Gidilir? Şarkışla Yol Tarifi

Şarkışla’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Şarkışla’ya gelebilirsiniz. Şarkışla karayolu ile Sivas şehir merkezine 83.1 km, İstanbul’a yaklaşık 891 km, Ankara’ya yaklaşık 430 km, İzmir’den ise yaklaşık 958 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Sivas Şehir Merkezinde yer alan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na gidebilirsiniz. Sivas Nuri Demirağ Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Şarkışla ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Sivas’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sivas demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Şarkışla ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.