İçeriğe geç

Şarkikaraağaç Yol Tarifi

Isparta Şarkikaraağaç yol tarifi; yazımızda öncelikle Şarkikaraağaç şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şarkikaraağaç’a nasıl gidilir? Şarkikaraağaç yol tarifi? Şarkikaraağaç yol haritası? Şarkikaraağaç İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şarkikaraağaç İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta’nın ilçesi olan Şarkikaraağaç, Isparta’nın yerleşim yerlerinden biridir. Şarkikaraağaç İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.068 km2’dir. Şarkikaraağaç ilçesinin rakımı ise 1.169 m olarak hesaplanmıştır. Şarkikaraağaç ilinin Kuzeyinde Yalvaç, doğusunda ise Konya, batısında Gelendost, Güneyinde ise Yenişarbademli ilçeleri bulunmaktadır. Şarkikaraağaç ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Şarkikaraağaç İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Şarkikaraağaç ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 24.889 nüfusa sahiptir.

Şarkikaraağaç İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Şarkikaraağaç Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Şarkikaraağaç’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Şarkikaraağaç Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şarkikaraağaç’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Şarkikaraağaç’a Nasıl Gidilir? Şarkikaraağaç Yol Tarifi

Şarkikaraağaç’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Şarkikaraağaç’a gelebilirsiniz. Şarkikaraağaç karayolu ile Isparta şehir merkezine 111 km, İstanbul’a yaklaşık 560 km, Ankara’ya yaklaşık 299 km, İzmir’den ise yaklaşık 461 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Isparta Şehir Merkezinde yer alan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na gidebilirsiniz. Isparta Süleyman Demirel Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Şarkikaraağaç ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Isparta’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Isparta demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Şarkikaraağaç ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.