Şarkikaraağaç Posta Kodu

Şarkikaraağaç Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Şarkikaraağaç Posta Kodu Sorgulama

Şarkikaraağaç’ta yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Şarkikaraağaç ilçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta’nın ilçesi olan Şarkikaraağaç, Isparta’nın yerleşim yerlerinden biridir. Şarkikaraağaç İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.068 km2’dir. Rakımı ise 1.169 m olarak hesaplanmıştır. Şarkikaraağaç ilinin Kuzeyinde Yalvaç, doğusunda ise Konya, batısında Gelendost, Güneyinde ise Yenişarbademli ilçeleri bulunmaktadır. Şarkikaraağaç ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Şarkikaraağaç İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Şarkikaraağaç ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 24.889 nüfusa sahiptir.

Şarkikaraağaç Posta Kodu
Şarkikaraağaç Posta Kodu