İçeriğe geç

Sarız Yol Tarifi

Kayseri Sarız yol tarifi; yazımızda öncelikle Sarız şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sarız’a nasıl gidilir? Sarız yol tarifi? Sarız yol haritası? Sarız İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sarız İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri’nin ilçesi olan Sarız, Kayseri’nin yerleşim yerlerinden biridir. Sarız İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.173 km2’dir. Sarız ilçesinin rakımı ise 1.569  m olarak hesaplanmıştır. Sarız ilçesinin Kuzeyinde Pınarbaşı, doğusunda Kahramanmaraş, batısında Tomarza, Güneyinde ise Adana ilçeleri bulunmaktadır. Sarız ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sarız İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sarız ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 9.583 nüfusa sahiptir.

Sarız İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sarız Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sarız’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sarız Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sarız’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sarız’a Nasıl Gidilir? Sarız Yol Tarifi

Sarız’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sarız’a gelebilirsiniz. Sarız karayolu ile Kayseri şehir merkezine 138 km, İstanbul’a yaklaşık 903 km, Ankara’ya yaklaşık 459 km, İzmir’den ise yaklaşık 988 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kayseri Şehir Merkezinde yer alan Kayseri Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kayseri Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sarız ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kayseri’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kayseri demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sarız ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.